Λάτσιο – Νοβάρα 4-1

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Λάτσιο, που διέλυσε με 4-1 τη Νοβάρα και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Η Λάτσιο υποδέχθηκε τη Νοβάρα για τη φάση των «16» του Κυπέλλου και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα. Η ομάδα του Ιντζάγκι τελείωσε τα πάντα από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 4-0.

Με το PulseBet*, νιώθεις το παλμό του Live στοιχήματος όπως ποτέ ξανά– Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

Ο Λουίς Αλμπέρτο άνοιξε το σκορ μόλις στο 12’, πριν ο Ιμόμπιλε κάνει το 2-0 στο 20’ και το 3-0 στο 35’. Το 4-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με πέναλτι του Εουζέπι στο 49’, με τους λατσιάλι να χάνουν και άλλες ευκαιρίες μέχρι το τέλος, αλλά το 4-1 να παραμένει.