«Επέστρεψε» με τριάρα η Λάτσιο (vid)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο η Λάτσιο έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των επτά αγώνων χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι επικράτησε εύκολα με 3-1 της Κάλιαρι και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Οι λατσιάλι μπήκαν από την αρχή δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλό τους και μόλις στο 12ο λεπτό ο Μιλινκοβιτς - Σάβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά το σουτ του Κορέα και την ασταθέστατη απόκρουση του Κράνιο.

Τα παιχνίδια Κάρντιφ – Μάντσεστερ Γιουν. και Μπαρτσελόνα – Θέλτα παίζουν στο νέο Pamestoixima.gr με σούπερ αποδόσεις.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και στο 23' μετά το κόρνερ του Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς εκτέλεσε το κόρνερ με τον Ατσέρμπι να πιάνει το βολέ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Στην επανάληψη, η Λάτσιο έκανε διαχείριση του προβαδίσματος και χτυπούσε στις αντεπιθέσεις. Σε μία από αυτές στο 67' ο Λούλιτς μετά από πάσα του Ιμόμπιλε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφερε η Κάλιαρι ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζοάο Πέδρο.