«Βλέπει» Ευρώπη η Χετάφε (vid)

Με ένα γκολ του Μολίνα μόλις στο 3ο λεπτό η Χετάφε επικράτησε της Ρεάλ Σοσιεδάδ και ανέβηκε 5η και στα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Η εντυπωσιακή πορεία της Χετάφε συνεχίζεται. Η ομάδα του Πέπε Μπορδαλάς επικράτησε με 1-0 της Σοσιεδάδ και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας βάζοντας πλώρη για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ της Σοσιεδάδ με τον Μολίνα στο 3ο λεπτό.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, με την Χετάφε να δίνει χώρο και την κατοχή στους Βάσκους, αλλά χωρίς επιτυχία με τους γηπεδούχους να συμπληρώνουν τρία σερί ματς χωρίς ήττα.

Θα παραμείνει αήττητη η Γιούβε; Το ντέρμπι στο Τορίνο παίζει στο νέο Pamestoixima.gr με ακόμα μεγαλύτερες αποδόσεις.