Ατλέτικο Μαδρίτης - Θέλτα 3-0

Η Ατλέτικο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Θέλτα, της οποίας επιβλήθηκε με 3-0.

Μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα και ανάμεσα στα παιχνίδια με την Λοκομοτίβ Μόσχας για το Europa League η Ατλέτικο υποδέχθηκε την Θέλτα και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, φτάνοντας στη νίκη με 3-0. Οι ροχιμπλάνκος ήταν καλύτεροι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό και όλα ήταν θέμα μέχρι να βρουν το πρώτο γκολ.

Αυτό ήρθε λίγο πριν το ημίχρονο, αφού οι παίκτες του Σιμεόνε είχαν χάσει 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες, με υπέροχη ενέργεια και τελείωμα του Γκριζμάν στην περιοχή. Η εικόνα δεν άλλαξε στην επανάληψη, ο Βιτόλο έκανε το 2-0 στο 56’ και στο 63’ ήρθε ο Κορέα, που είχε μπει στο ματς στο 59’ στη θέση του Ισπανού, να κάνει το τελικό 3-0.

Ιντερ – Νάπολι με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Ατλέτικο (Ντιέγο Σιμεόνε): Ομπλάκ, Βρσάλικο, Χιμένες, Γοδίν, Ερναντέζ, Βιτόλο (59’ Κορέα), Σαούλ, Γκάμπι, Κόκε, Γκριζμάν (69’ Γκαμεϊρό), Ντιέγκο Κόστα (80’ Τόρες)

Θέλτα (Χουάν Κάρλος Ουνθούε): Ρουμπέν, Ούγκο Μάγιο, Ρονκάλια, Σέρχι Γκόμεθ, Τζόνι Κάστρο, Ραντόγια (66’ Μέντεθ), Λομπότκα, Ερνάντες, Μορ, Άσπας (72’ Μπογιέ), Γκόμες (77’ Καμπράλ)