Μάλαγα - Βαλένθια 1-2

Η Βαλένθια έκανε την ανατροπή, επικράτησε 2-1 της Μάλαγα εκτός έδρας κι έκανε μεγάλο βήμα για την έξοδο της στο Champions League! Γκολ ο Ιντέγιε.

Μπορεί ο Μπράουν Ιντέγιε να άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Μάλαγα, ωστόσο το γκολ του δεν ήταν αρκετό για να δώσει τρίποντο ανάσα στην ομάδα του. Η Βαλένθια έκανε την ανατροπή, επικράτησε 2-1 και βρέθηκε στο +7 από την 5η Σεβίλλη. Στο 27ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, ο Ρέθιο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Νιγηριανός με προβολή πέτυχε το 1-0. Η Βαλένθια προσπάθησε, πίεσε και στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς ήταν καταιγιστική. Στο 81' ο Κοκλέν με ωραία κεφαλιά πέτυχε το 1-1, ενώ στο 84' ήρθε και το δεύτερο τέρμα. Εξαιρετική πάσα του Γκουέντες στον Ροδρίγκο, ο τελευταίος ανατράπηκε απόν τον Μικελ και ο Παρέχο διαμόρφωσε το 2-1. Η Μάλαγα θα μπορούσε στις καθυστερήσεις να ισοφαρίσει, αλλά η κεφαλιά του πρώην γκολκίπερ του Ολυμπιακού, Ρομπέρτο πέρασε μόλις άουτ.

Малага - Валенсия. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 24 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.