Βαλένθια - Λεβάντε 3-1

Η Βαλένθια έβαλε τέλος σε ένα σερί ηττών, επικράτησε 3-1 της Λεβάντε στο Μεστάγια και βρέθηκε στο +6 από τη Βιγιαρεάλ!

Η Βαλένθια έβαλε τέλος σε ένα σερί έξι ηττών σε όλες τις διοργανώσεις, επικράτησε 3-1 της Λεβάντε εντός έδρας, πέρασε τη Ρεάλ (με ματς περισσότερο) και βρέθηκε στο +6 από την 5η Βιγιαρεάλ. Οι Νυχτερίδες είχαν ουσία, ήταν αποτελεσματικές και αντέδρασαν ιδανικά στην ισοφάριση που δέχθηκαν. Στον αντίποδα, η Λεβάντε βρίσκεται μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σάντι Μίνα στο 17', αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ποστίγκο πέτυχε το 1-1. Στο 43' ο Σάντι Μίνα βρέθηκε μια ανάσα από το γκολ, αλλά η προβολή του βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επανάληψη η Βαλένθια ήταν καλύτερη και πίεσε αρκετά για το δεύτερο γκολ! Βέβαια, στο 64' οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το γκολ του Λούνα που ακυρώθηκε κι ένα λεπτό αργότερα η τύχη τους γύρισε την πλάτη μιας και ο Βιέτο σημείωσε το 2-1 για τις «Νυχτερίδες». Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, αλλά στο 89' ο Παρέχο από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το 3-1!

Валенсия - Леванте. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 23 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.