TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • NBA
  • CLUB FRIENDLY
  • SUPER LEAGUE 2
  • EURO CHAMP. QUALIFICATION
  • ΑΡΜΕΝΙΑ -

    vs

    ΕΛΛAΔΑ -

  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -

    vs

    ZALGIRIS KAUNAS -

  • CSKA MOSCOW -

    vs

    FENERBAHCE BEKO -

  • CRVENA ZVEZDA -

    vs

    LYON-VILLEURBANNE -

  • VALENCIA -

    vs

    BAYERN MUNCHEN -

  • ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ -

    vs

    ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΙΝ -

  • ΒΟΣΝΙΑ-ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ -

    vs

    ΙΤΑΛΙΑ -

  • ΙΣΠΑΝΙΑ -

    vs

    ΜAΛΤΑ -

  • ΝΟΡΒΗΓΙΑ -

    vs

    ΝΗΣΟΙ ΦΕΡΟΕΣ -

  • ΔΑΝΙΑ -

    vs

    ΓΙΒΡΑΛΤAΡ -

  • LIVE

    ΔΟΞΑ ΔΡAΜΑΣ 1

    vs

    ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Γνωστό το πρόγραμμα και τον τρόπο διεξαγωγής του Κυπέλλου Ελλάδας έκανε την Τρίτη η ΕΠΟ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώνονται οι ημερομηνίες των αγωνιστικών του Κυπέλλου Ελλάδας 2019-20. 

1η φάση: 25/08/2019 
Συμμετέχουν οι Κυπελλούχοι των ΕΠΣ 

2η φάση: 01/09/2019 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 1ης φάσης 

3η φάση: 14-15/09/2019 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 2ης φάσης και οι ομάδες της FL 

4η φάση: 24-25-26/09/2019 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης και οι ομάδες της SL2 

5η φάση 
1η αγωνιστική: 29-30-31/10/2019 
2η αγωνιστική: 03-04-05/12/2019 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 4ης φάσης, οι 8 ομάδες της SL από την 6η έως την 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα περιόδου 2018-2019 και η πρωταθλήτρια ομάδα της FL περιόδου 2018-2019. 

6η φάση 
1η αγωνιστική: 07-08-09/01/2020 
2η αγωνιστική: 14-15-16/01/2020 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 5ης φάσης και οι 5 ομάδες της SL από την 1η έως την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα περιόδου 2018-2019. 

7η φάση (Προημιτελική) 
1η αγωνιστική: 04-05-06/02/2020 
2η αγωνιστική: 11-12-13/02/2020 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 6ης φάσης 

8η φάση (Ημιτελική) 
1η αγωνιστική: 04-05/03/2020 
2η αγωνιστική: 22-23/04/2020 
Συμμετέχουν οι νικήτριες ομάδες της 7ης φάσης 

Τελικός αγώνας 
Σάββατο, 23/05/2020 

Η κλήρωση της 1ης φάσης θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9 Αυγούστου 2019 και ώρα 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ».

Best of internet