Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Νίκες για τους πρωτοπόρους της Γ' Εθνικής, με την Βέροια όμως να παίρνει το ντέρμπι του δεύτερου ομίλου και να μειώνει στους 3 από την κορυφή, αλλά και τον Ηλυσιακό να κερδίζει το Αιγάλεω, στο 1-1 έμειναν Ιωνικός κι Εθνικός. Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της Γ' Εθνικής.

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης  3-1
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-1
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης  0-3
Καβάλα – ΑΕ Καλαμπακίου  3-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός  0-4
Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς  1-0
Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού  0-0

Βαθμολογία

1 Νέστος Χρυσούπολης 27
2 Καβάλα 26
3 Αετός Ορφανού 21
4 Κεραυνός Πέρνης 18
5 Άρης Αβάτου 18
6 Πανσερραϊκός 18
7 Ορφέας Ξάνθης 17
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 16
9 Απόλλων Παραλιμνίου 14
10 Ασπίδα Ξάνθης 10
11 Εθνικός Αλεξ/πολης 9
12 Εθνικός Σιδηροκάστρου 8
13 ΑΕ Καλαμπακίου 7
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 7

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – Νίκη Αγκαθιάς  0-0
Μακεδονικός – ΑΣ Γιαννιτσά  1-0
Ερμής Αμυνταίου – Εδεσσαϊκός  0-8
ΠΟ Τριγλίας – Αγροτικός Αστέρας  1-0
ΑΠΕ Λαγκαδά – Μελιτέας Μελίτης  5-0
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Κυμίνων  3-1
Βέροια – Άρης Παλαιοχωρίου  2-0

Βαθμολογία

1 Άρης Παλαιοχωρίου 24
2 Βέροια 21
3 ΠΟ Τριγλίας 21
4 Νίκη Αγκαθιάς 19
5 Αλμωπός Αριδαίας 17
6 Αγροτικός Αστέρας 17
7 Μακεδονικός 17
8 ΑΣ Γιαννιτσά 16
9 Εδεσσαϊκός 15
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 12
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 10
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 7
13 Ερμής Αμυνταίου 6
14 Μελιτέας Μελίτης 5

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  2-1
Κρόνος Αργυράδων – Θρίαμβος Σερβανιών  2-0
Τηλυκράτης – Ναυπακτιακός  0-1
ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Σιάτιστας  5-1
Θεσπρωτός – Γρεβενά Αεράτα  4-0
Αχέρων Καναλακίου – ΑΟ Φλωριάδας  4-0
Ρεπό : Σούλι Παραμυθιάς

Βαθμολογία

1 Μακεδονικός Φούφα 24
2 Ναυπακτιακός 19
3 ΑΕ Λευκίμμης 18
4 Θεσπρωτός 18
5 Κρόνος Αργυράδων 17
6 Αχέρων Καναλακίου 17
7 Τηλυκράτης 15
8 Σούλι Παραμυθιάς 13
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 13
10 Θρίαμβος Σερβιανών 10
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 2
12 Γρεβενά Αεράτα 2
13 ΑΟ Φλωριάδας -1

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας  3-0
Θησέας Αγριάς – Πιερικός  1-0
Φωκικός – Ολυμπιακός Βόλου  1-1
ΑΟ Στυλίδας – ΑΣ Μετέωρα  1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αστέρας Ιτέας  0-1
Νίκη Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης  4-0
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΓΣ Αλμυρού  1-0

Βαθμολογία

1 Νίκη Βόλου 29
2 Ολυμπιακός Βόλου 29
3 ΑΣ Μετέωρα 21
4 ΓΣ Αλμυρού 19
5 Απόλλων Μακρυχωρίου 17
6 Αστέρας Ιτέας 16
7 ΑΟ Σελλάνων 15
8 Θησέας Αγριάς 14
9 ΑΟ Στυλίδας 14
10 Πιερικός 10
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 10
12 Φωκικός 9
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 9
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 0

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – Προοδευτική  0-1
Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  1-0
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ατσαλένιος  2-2
Αμπελακιακός – ΑΟ Παλαιόχωρας  2-1
ΑΕ Νεάπολης – ΑΟ Επισκοπής  0-3
Ιωνικός – Εθνικός  1-1
Ρεπό : ΟΦ Ιεράπετρας

Βαθμολογία

1 ΟΦ Ιεράπετρας 24
2 Εθνικός 23
3 ΑΟ Επισκοπής 18
4 Γιούχτας 18
5 ΑΠΟ Κερατσίνι 15
6 Αμπελακιακός 14
7 Ατσαλένιος 13
8 Ιωνικός 13
9 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11
10 ΑΟ Παλαιόχωρας 10
11 Προοδευτική 10
12 Ατρόμητος Πειραιά 6
13 ΑΕ Νεάπολης 4

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου-ΠΑΟ Βάρδας  2-1
Παλληνιακός – Αστέρας Αμαλιάδας  1-0
Παναιγιάλειος – Πανηλειακός  2-2
Αχαρναϊκός – Θύελλα Ραφήνας  3-0
Ιάλυσος – Πανομβριακός  2-1
Νίκη Τραγανού – Διαγόρας Βραχνέικων  1-1
Ρεπό: Φοίβος Κρεμαστής

Βαθμολογία

1 Ιάλυσος 25
2 Διαγόρας Ρόδου 22
3 Παλληνιακός 20
4 ΠΑΟ Βάρδας 16
5 Πανηλειακός 15
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 14
7 Αχαρναϊκός 13
8 Νίκη Τραγανού 12
9 Θύελλα Ραφήνας 11
10 Παναιγιάλειος 11
11 Πανομβριακός 10
12 Φοίβος Κρεμαστής 7
13 Αστέρας Αμαλιάδας 2

7ος όμιλος (10η αγωνιστική)

ΑΟ Χαλκίς – Χαραυγιακός  0-2
Ηλυσιακός – Αιγάλεω  2-1
Πανθηραϊκός – Αιολικός  2-2
Άγιος Ιερόθεος – Θύελλα Καμαρίου  1-1
Άγιοι Ανάργυροι – Καλλιθέα  1-1
ΠΑΣ Κόρινθος – Απόλλων Ερέτριας  2-1

Βαθμολογία

1 Αιγάλεω 25
2 Ηλυσιακός 21
3 Άγιοι Ανάργυροι 17
4 Αιολικός 15
5 Πανθηραϊκός 14
6 ΑΟ Χαλκίς 12
7 Άγιος Ιερόθεος 12
8 Θύελλα Καμαρίου 12
9 Κόρινθος 11
10 Καλλιθέα 9
11 Χαραυγιακός 9
12 Απόλλων Ερέτριας 4

8ος όμιλος

ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΕ Πελλάνας  0-0
Καλαμάτα – Ασπρόπυργος  1-0
ΑΟ Κατασταρίου – Παναργειακός  1-1
Παναρκαδικός – ΑΟ Υπάτου  2-1
Μανδραϊκός – ΑΟ Εικοσιμίας  3-0
Ένωση Λέρνας – Αμβρυσσέας Διστόμου  2-1
Αστέρας Βλαχιώτη – Πάμισος  1-0

Βαθμολογία

1 Καλαμάτα 33
2 Παναργειακός 23
3 Ασπρόπυργος 23
4 ΑΕ Ερμιονίδας 17
5 Μανδραϊκός 17
6 ΑΟ Κατασταρίου 15
7 ΑΕ Πελλάνας 15
8 Παναρκαδικός 15
9 Αμβρυσσέας Διστόμου 13
10 ΑΟ Υπάτου 12
11 Αστέρας Βλαχιώτη 11
12 Ένωση Λέρνας 9
13 ΑΟ Εικοσιμίας 1
14 Πάμισος Μεσσήνης 1

Best of internet