Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Τα φαβορί της Γ' Εθνικής συνέχισαν με νίκες, με την Καβάλα να διαλύει (4-0) τον Πανσερραϊκό. Νέα ήττα για την Προοδευτική, ενώ συνεχίζει ακάθεκτη η Θύελλα Καμαρίου που έκανε το 3/3 μετά το 1-0 επί των Αγίων Αναργύρων.

1ος όμιλος

Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου 2-1 (Παυλίδης 2 / αυτογκόλ)

Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου 3-0 (Χαριτίδης, Χατζηκυριάκου 2)

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-3 (39' Προβατίδηςμ 61' Αγαθαγγελίδης, 71' Ντιόγκο)

Καβάλα – Πανσερραϊκός 4-0 (16' Γιατσίνοβιτς, 23'-50' Παπαδόπουλος πεν, 52' αυτογκόλ)

ΠΑΟΚ Κοσμίου – ΑΕ Καλαμπακίου 2-0 (9' Κυριακόπουλος, 30' Ξενάκης)

Ασπίδα Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 0-4 (29' Τζαμπέγια Φ., 46' Καθάριος, 57' Μελισσόπουλος, 89' Τζελέπης)

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-1 (7' Ξαντινίδης, 56' Χιντ Ιμέρ / 28' Γκαϊδατζής)

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 4-2 (12'-22' Αποστολάς, 37'-68' Ιγνατίδης / 48' Κωνσταντινίδης, 86' Αβραμίδης)

Αλμωπός Αριδαίας – Βέροια 1-1 (63' Ξόμπλιος πεν / 44' Κυριακίδης)

ΑΠΕ Λαγκαδά – Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0 (27' Ζαγναφέρης)

ΠΟ Τριγλίας – Μελιτέας Μελίτης 2-0 (10' Ντούνγκα, 64' Σουάνης)

Ερμής Αμυνταίου – Αγροτικός Αστέρας 0-3

Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 1-0 (18' Μούσα)

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΣ Γιαννιτσά 2-0 (18' Γκελοσάνι, 45' Σιδηρόπουλος)

3ος όμιλος

Θεσπρωτός – Αχέρων Καναλακίου 1-0 (36' Φούντζουλας)

ΑΕ Λευκίμμης – Γρεβενά Αεράτα 4-0 (31'-79' Βαρούχας, 66' Κίπτσιου, 72' Τσόφλιος)

Τηλυκράτης – Μακεδονικός Σιάτιστας 3-1 (27' Γεωργούσης, 71' Μπαλογιάννης, 86' Περιστέρης / 43' Τσακνάκης)

Κρόνος Αργυράδων – Σούλι Παραμυθιάς 1-0 (69' Μουζακίτης)

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θρίαμβος Σερβανιών 1-0 (12' Μήνος)

ΑΟ Φλωριάδας – Μακεδονικός Φούφα 0-3 α.α.

Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

4ος όμιλος

ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Σελλάνων 2-1 (22' Στουρνάρας πεν, 82' Τσιώλης / 46' Κοντός)

Νίκη Βόλου – Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0 (83' Κέρι)

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1 (80' Παγωνίδης / 34' Κατσαμάγκας)

ΑΟ Στυλίδας – Αστέρας Ιτέας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ Φωκικός – ΑΣ Μετέωρα 0-2 (48' Ιωαννίδης, 55' Συράκος)

Θησέας Αγριάς – Ολυμπιακός Βόλου 0-2 (52' Φλίγκος, 55' Σερτζίνιο)

 Αναγέννηση Καρδίτσας – Πιερικός 0-2 (30' Σεχολάρι, 78' Κυπαρίσσης)

5ος όμιλος

Εθνικός – Ατρόμητος Πειραιά 2-1 (1'-45' Παυλάκης / 61' Ντάφλας)

ΑΕ Νεάπολης – Ιωνικός 0-0

Αμπελακιακός – ΑΟ Επισκοπής 1-4 (31' Λέκκας / 4' Κούρτι, 15' Κατσικοκέρης, 75' Χαλκιαδάκης, 86' Πήλος)

ΑΠΟ Κερατσίνι – ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0

Γιούχτας – ΟΦ Ιεράπετρας 0-0

Προοδευτική – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2 (32' Κερασίδης / 53' Βεστάνης, 82' Μαζιώτης)

Ρεπό: ΠΟ Ατσαλένιου

6ος όμιλος

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Διαγόρας Ρόδου 1-1 (35' Τρίγκας Ν. / 8' Μπουρλάκης)

Ιάλυσος – Νίκη Τραγανού 3-0 (18' Περογαμβράκης, 36' Μίσελ, 45' Βελλίνης)

Αχαρναϊκός – Πανομβριακός 1-0 (78' ) 

Παναιγιάλειος – Θύελλα Ραφήνας 2-1 (38' Σκούτας, 44' Φουρτάδο / 60' Ζέκιο)

ΠΑΟ Βάρδας – Αστέρας Αμαλιάδας 2-0 (8' αυτογκόλ, 78' Μικελάτος)

Ρεπό: Πανηλειακός

7ος όμιλος

Θύελλα Καμαρίου – Άγιοι Ανάργυροι 1-0 (24' Ρέτζο)

Αιγάλεω – Πανθηραϊκός 2-1 (52' Φαρινόλα, 90' Βέρμπης / 31' Κόντι)

Απόλλων Ερέτριας – Χαραυγιακός 1-0 (90+ Μώρος)

Καλλιθέα – ΠΑΣ Κόρινθος 0-0

Αιολικός – Άγιος Ιερόθεος 1-0 (43' Λαμπράκης)

Ηλυσιακός – ΑΟ Χαλκίς 2-0 (77' Τσίτσαρης, 80' Μάλτσι)

8ος όμιλος

Παναρκαδικός – ΑΟ Εικοσιμίας 3-0 (45+ Λυμπερόπουλος, 54' Τσιώλης, 67' Σβίγγος)

ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Υπάτου 1-2 (59' Μεζίνι / 81' Σπανός, 88' Σπηλιώτης)

Πάμισος – ΑΕ Ερμιονίδας 1-1 (55' Σαραντόπουλος / 27' Μακρίδης)

Ένωση Λέρνας – Αστέρας Βλαχιώτη 0-2 (52', 88' )

Μανδραϊκός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0 (52' )

Καλαμάτα – Παναργειακός 2-0 (28' Φουάσης, 49' Πινδώνης)

ΑΕ Πελλάνας – Ασπρόπυργος 0-1 (34' Μίλιτς)

Best of internet