Mε ανατροπή ο Εθνικός 3-1 την Προοδευτική (pics)

Στο ντέρμπι της Γ' Εθνικής ο Εθνικός έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε με 3-1 την Προοδευτική. Μάναλης, Παυλάκης και Λεβέντης οι σκόρερ για τους νικητές.

Ηταν το μεγάλο παιχνίδι της Γ' Εθνικής. Ο Εθνικός φιλοξενούσε την Προοδευτική στο Ελ Πάσο της Καλλιθέας με τις δύο ομάδες να έχουν τους φιλάθλους στο πλευρό τους παρά την βροχή.

Κι αν μη τι άλλο είδαν ένα ωραίο παιχνίδι με τέσσερα γκολ κι ανατροπή. Η Προοδευτική προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Κετεσίδη.

Ομως ο Εθνικός στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε και πήρε το ματς. Αφού ισοφάρισε αρχικά με τον Μάναλη στο 51' στη συνέχεια αιφνιδίασε την Προοδευτική και στο 56' ο Παυλάκης έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 92' ο Λεβέντης!