Φίλιππος Αλεξάνδρειας - Ηρακλής 0-7

Ένας σαρωτικός Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας του Φίλιππου Αλεξάνδρειας με 7-0 και σε συνδυασμό με την ηττα του Παλαιοχωρίου εξασφάλισε την πρωτιά και το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου στην Football League.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρόβα που πέτυχε 5 γκολ, ο Ηρακλής εξασφάλισε την πρώτη θέση στον όμιλό του και πήρε το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου στην football league επικρατώντας με το εμφατικό 7-0 του Φίλιππου Αλεξάνδρειας. Ο... γηραιός εκμεταλλεύτηκε και την ήττα του Παλαιοχωρίου με 2-0 και πλέον έχε το μυαλό του στα μπαράζ και την άνοδο που είναι και ο φετινός του στόχος.

Το Σουηδία-Χιλή στη Novibet με 0% γκανιότα*    *Ισχύει για την αγορά Νικητής αγώνα πριν την έναρξη σε επιλεγμένα ματς

Όσον αφορά τον αγώνα και μόνο από το σκορ φαίνεται η μεγάλη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι που ουσιαστικά ήταν σαν να έπαιζαν εντός έδρας, καθώς ο κόσμος τους κέρδισε κάτα κράτος την... μάχη της εξέδρας, πραγματοποίησαν εξαιρερική εμφάνιση και τελείωσαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 4-0.

Η αρχή έγινε μόλις στο 7' με τον Ρόβα να ανοίγει το σκορ με ανάποδο ψαλίδι, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Πτηνόπουλος έκανε το 0-2. Η πίεση των «κυανόλευκων» συνεχίστηκε και ο Ρόβας στο 16 έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του και δύο τα δικά του, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με γκολ του Παπαδόπουλου στο 28'.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μπαξεβάνου κατέβασαν ρυθμό, αλλά και πάλι κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ. Αρχικά ο Ρόβας στο 46' έκανε το 0-5, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 88' με πέναλτι έκανε το 0-6. Το τελικό 0-7 πέτυχε και πάλι ο Ρόβας στις καθυστερήσεις.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Κούζας, Πέϊκος, Δημητρίου, Μπουντάνι, Κουμπόγλου, Χρυσινόγλου, Αβραμόπουλος, Αρβανιτίδης, Καραχαλίδης, Αλμυράς, Κιμβρακίδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος (74' Καστριτσέας), Κουρέλλας, Καραντασιάδης, Γιαννίτσης, Τάι (46' Κωστούλας), Καζναφέρης, Παναγιωτούδης, Πτηνόπουλος (62' Ανδρεάκος), Παπαδόπουλος (46' Αμαραντίδης), Ρόβας.