Ηρακλής και στην... ανατροπή! (vid)

Ο Ηρακλής... πήρε μπρος και πλέον πάει από νίκη σε νίκη, καθώς πέρασε με τρίποντο και από την Καρδία (1-2) παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε βαρύ αγωνιστικό χώρο καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να παίξει ποδόσφαιρο αξιώσεων. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11' με το γκολ του Βερνάρδου και στην συνέχεια κυρίως με αμυντικό προσανατολισμό προσπάθησαν να κρατήσουν το αποτέλεσμα. Τελικά δεν μπόρεσαν να... βγάλουν το ημίχρονο αφού στο 41' ο Παντελής Αθανασίου ισοφάρισε για τον Γηραιό. Οι φιλοξενούμενοι, που σε ακόμη ένα ματς είχαν κόσμο στο πλευρό τους, ήταν καλύτεροι στο 2ο ημίχρονο και πήραν την νίκη με το γκολ του Ρόβα στο 50'. Στην συνέχεια πίεσαν για να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ, αλλά χωρίς επιτυχία!