«Χ»άρηκε η Πόρτο (vid)

Η Μπενφίκα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Σπόρτινγκ και από το 1-1 χάρηκε η Πόρτο που παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τότεναμ - Γουέστ Χαμ με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Μεγάλο παιχνίδι στο «Ντα Λουζ» ανάμεσα στην Μπενφίκα και την Σπόρτινγκ με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό και να βγαίνει κερδισμένη η Πόρτο που παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν πρώτοι με τον Μάρτινς να ανοίγει το σκορ στο 19' και έδειχναν πως θα έπαιρναν τη νίκη την οποία κρατούσαν ως το 90'. Στο λεπτό αυτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το εκτέλεσε ο Τζόνας διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Η Πόρτο βρίσκεται πλέον μόνη στην 1η θέση με 42 βαθμούς, με την Σπόρτινγκ να ακολουθεί με 40, 3η είναι η Μπενφίκα με 37 και 4η η Μπράγκα με 34.