Παρί – Ρεμς 0-2: Ήττα σοκ! (vid)

Η Ρεμς έκανε το... μπαμ και έφυγε με νίκη 2-0 από το Παρίσι επί της Παρί με τον Τάσο Δώνη στην αρχική ενδεκάδα.

Μεγάλο... μπαμ είχαμε στο Παρίσι, όπου η Ρεμς κέρδισε με 2-0 την Παρί! Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον Δώνη στην αρχική ενδεκάδα (βγήκε αλλαγή στο 69’) και έφτασαν στο 0-1 στο 29’ με κεφαλιά του Καμαρά. Η συνέχεια, φυσικά, βρήκε τους γηπεδούχους να πιέζουν, να χάνουν ευκαιρίες και να δέχονται τη χαριστική βολή στις καθυστερήσεις, όταν ο Μπα στο 4’ των καθυστερήσεων με εντυπωσιακό ψαλιδάκι για το τελικό 0-2!

Ούτε τώρα η Λυών, έπιασε κορυφή η Ανζέ
Στα υπόλοιπα παιχνίδια το αρνητικό σερί της Λυών χωρίς νίκη συνεχίστηκε, καθώς έμεινε στο 2-2 εκτός έδρας με την Μπρεστ, με την τελευταία να ισοφαρίζει στο 85’. Η Λιλ επιβλήθηκε με 2-0 της Στραμπούρ, ενώ μεγάλη νίκη πέτυχε και η Ναντ με 1-0 επί της Ρεν. Η Μετζ βρήκε το γρήγορο γκολ στην έδρα της Σεντ Ετιέν με τον Ντιαλό στο 18’ και έκανε την έκπληξη, κρατώντας το 0-1 μέχρι το τέλος, ενώ η Ανζέ συνέχισε την εκπληκτική της πορεία, κερδίζοντας την Τουλούζ με 2-0 με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά για να πιάσει την Παρί στην κορυφή! Τέλος, η Μονπελιέ επιβλήθηκε με 1-0 της Νιμ, ενώ η Μπορντό κέρδισε με 3-1 την Αμιέν και συνέχισε την ανοδική της πορεία.