Αμιέν – Μαρσέιγ 1-3

Ο εκπληκτικός Τοβάν έκανε χατ τρικ και οδήγησε την Μαρσέιγ στην ανατροπή και στη νίκη με 3-1 επί της Αμιέν.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Μαρσέιγ, που είχε τον Τοβάν σε εκπληκτική μέρα. Ο Γάλλος εξτρέμ έκανε χατ τρικ και οδήγησε στους Μασσαλούς στην ανατροπή και στο 3-1 επί της Αμιέν.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 8’ με τον Ντιμπασί, όμως ο Τοβάν έφερε το ματς στα ίσα στο 26’. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο μέρος, πίεσαν, είχαν δοκάρι με τον Ζερμέν, όμως έπρεπε να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο για να κάνουν την ανατροπή. Ο Τοβάν με φαουλάρα έκανε το 1-2 στο 80’, ο Παγιέ έχασε πέναλτι στο 84’, όμως ο Τοβάν αποδείχθηκε πιο εύστοχος στις καθυστερήσεις, όταν έκανε το τελικό 1-3.