Μονακό - Νιμ 1-1

Νέα γκέλα για τη Μονακό, παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Νιμ κι έμεινε πέμπτο διαδοχικό ματς χωρίς νίκη!

Νέα κακή εμφάνιση και νέα γκέλα για τη Μονακό, αυτή τη φορά εντός έδρας 1-1 με τη Νιμ. Οι Μονεγάσκοι συμπλήρωσαν πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς τρίποντο και βρίσκονται στο όριο της επικίνδυνης ζώνης. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς, πίεσαν και στην πρώτη τους καλή ευκαιρία βρήκαν δίχτυα. Στο 19ο λεπτό ο Μπομπινσόν μοίρασε στον Μπριανσόν, ο οποίος με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το 1-0. Οι Μονεγάσκοι αντέδρασαν και απάντησαν οκτώ λεπτά αργότερα, με τον Φαλκάο να διαμορφώνει το 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο β' μέρος, έχασαν καλές ευκαιρίες με τους Γκολοβίν, Φαλκάο και Σιλά, ωστόσο δεν είχαν την ουσία να πάρουν το πολυπόθητο τρίποντο.