Μαρσέιγ – Ρεν 2-2

Η Μαρσέιγ βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο πρώτο μέρος, αλλά επέστρεψε στην επανάληψη και τουλάχιστον έσωσε το βαθμό με την Ρεν (2-2).

Ρόμα - Αταλάντα με αξεπέραστο Live Στοίχημα και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+)

Η Μαρσέιγ πήγε να τα κάνει ξανά θάλασσα μετά την ήττα από τη Νιμ την προηγούμενη εβδομάδα. Οι παίκτες του Γκαρσία έκαναν κακή εμφάνιση στο πρώτο μέρος και πολλά λάθη στην άμυνα, με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με πέναλτι του Μπουριζό στο 38’ και με 0-2 στο 1’ των καθυστερήσεων, όταν ο Σαρ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πελέ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη οι Μασσαλοί ανέβασαν ταχύτητα, πίεσαν, μείωσαν με τον Οκάμπος στο 54’ και στη συνέχεια τα έπαιξαν όλα για όλα. Ο Μήτρογλου πέρασε ως αλλαγή στο 63’ και στιγμές αργότερα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ του ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ. Τελικά, το 2-2 ήρθε στο 72’ με αυτογκόλ του Μπενσεμπαϊνί, με τους γηπεδούχους να πιέζουν μέχρι το τέλος για την ανατροπή, αλλά τίποτα να μην αλλάζει.