Καέν - Μαρσέιγ 0-2

Η Μαρσέιγ επιβλήθηκε με 2-0 της Καέν και πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Ligue 1.

Ούτε στην Καέν δεν σταμάτησε η εξαιρετική πορεία της Μαρσέιγ, που μετά την ήττα από την Λυών έχει αισίως φτάσει στις τέσσερις συνεχόμενες νίκες. Οι Μασσαλοί επιβλήθηκαν με 2-0 των καενέ και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση με παιχνίδι παραπάνω.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο πρώτο μέρος, με τους παίκτες του Γκαρσία να έχουν την πρωτοβουλία από την πρώτο λεπτό, αλλά το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο. Η φάση που έκρινε τα πάντα ήρθε στο 55’, όταν ο Παγιέ έκανε το 0-1 με πέναλτι και οι φιλοξενούμενοι απελευθερώθηκαν. Τα πάντα τελείωσαν στο 74’, όταν ο Τοβάν με δεύτερη προσπάθεια πέτυχε ακόμη ένα υπέροχο γκολ φέτος για το τελικό 0-2.