Αννόβερο – Λειψία 0-3

Στο ντεμπούτο του Ντολ στον πάγκο του Αννόβερου η Λειψία έφτασε εύκολα στη νίκη με 3-0 και διατηρεί προβάδισμα τετράδας.

Ο Τόμας Ντολ έκανε ντεμπούτο στον πάγκο του Αννόβερου, όμως δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση. Η ομάδα του ήταν χειρότερη από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό στο παιχνίδι με την Λειψία, γνωρίζοντας εύκολα την ήττα με 3-0. Οι Ταύροι μπήκαν δυνατά, έχασαν μεγάλες ευκαιρίες και πήραν το προβάδισμα που δικαιούνταν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι του Χάλστενμπεργκ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ράνγκνικ είχαν τον απόλυτο έλεγχο, απειλήθηκαν ελάχιστα από τους γηπεδούχους και τελείωσαν τα πάντα στο 64’, όταν ο Ορμπάν έκανε από κοντά το 0-2. Η εικόνα δεν άλλαξε στη συνέχεια και στο 85’ ο Ορμπάν βρήκε και πάλι δίχτυα με δυνατή κεφαλιά για το τελικό 0-3, που κρατάει το προβάδισμα που έχει η Λειψία για την 4η θέση, που οδηγεί στους ομίλους του Champions League.