Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Αννόβερο 4-1

Η Άιντραχτ ξέσπασε στο προβληματικό Αννόβερο και έφτασε στην πρώτη νίκη μετά την πρεμιέρα με το εμφατικό 4-1.

Η Άιντραχτ γεύτηκε ξανά τη χαρά της νίκης μετά την πρεμιέρα, καθώς ξέσπασε πάνω στο Αννόβερο που προβληματίζει πολύ στην έναρξη της σεζόν και επιβλήθηκε με 4-1. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια και φρόντισαν να τελειώσουν τα πάντα από το πρώτο ημίχρονο. Στο 36’ ο Ντικά έκανε το 1-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ρέμπιτς με πέναλτι το 2-0.

Η εικόνα δεν άλλαξε πολύ στην επανάληψη, με τον Ντε Γκουζμάν να κάνει το 3-0 στο 59’ και τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν το γκολ της τιμής στο 86’ με τον Μουσίλια. Οι Αετοί, όμως, εμφανίστηκαν ορεξάτοι και έκαναν το τελοκό 4-1 με τον Γιόβιτς στο 89’.