Ντόρτμουντ - Αϊντραχτ 3-2

Τι και αν η Αϊντραχτ ισοφάρισε στο 92', ο Μπατσουαγί είπε την τελευταία λέξη και με γκολ στο 94' έδωσε νίκη (3-2) για σεντόνι στη Ντόρτμουντ!

Σε ματς θρίλερ, ο Μπατσουαγί ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής, πάγωσε την Αϊντραχτ στις καθυστερήσεις κι έδωσε τρίποντο για σεντόνι (3-2). Οι Βεστφαλοί αντέδρασαν στο... σοκ του 2-2 και βρέθηκαν στο +3 από την 5η θέση! Μόλις στο 11ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Ρους. Στη συνέχεια πίεσαν, προσπάθησαν για ένα δεύτερο γκολ, αλλά ο Μπατσουαγί δεν ήταν ουσιαστικά. Στην επανάληψη, η Αϊντραχτ εκμεταλλεύθηκε αμυντικές αδυναμίες και στο 75' ο Γιόβιτς έφερε το ματς στα ίσα. Ωστόσο, ο Βέλγος φορ το πήρε πάνω του και δυο λεπτά αργότερα πέτυχε το 2-1! Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αρκετά και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων από ασίστ του Ντα Κόστα ο Μπλουμ ισοφάρισε 2-2. Τίποτα όμως δεν είχε τελειώσει και στην τελευταία φάση του ματς ο Μπατσουαγί από πάσα του Πίστζεκ διαμόρφωσε το 3-2. Ο Παπασταθόπουλος μπήκε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ιντερ – Νάπολι με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Боруссия Д - Айнтрахт. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2017/18. 26 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.