Αννόβερο – Χόφενχαϊμ 2-0

Το Αννόβερο επιβλήθηκε με 2-0 της Χόφενχαϊμ με καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος και πλησίασε ξανά στις πρώτες θέσεις.

Το χιόνι δυσκόλεψε τις δύο ομάδες, αλλά στο τέλος το Αννόβερο έφτασε στη νίκη με 2-0 και πλησίασε ξανά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Οι ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο, αλλά δεν βρήκαν το γκολ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα και τα πάντα έγιναν πιο εύκολα, όταν στο 59’ ο Φίλκρουγκ από κοντά έκανε το 1-0. Οι παίκτες του Νάγκελζμαν δεν κατάφεραν ποτέ να επιστρέψουν στο ματς και στο 85’ ο Χάρνικ σφράγισε τους τρεις βαθμούς για το Αννόβερο, κάνοντας το τελικό 2-0.