Βέρντερ Βρέμης – Αννόβερο 4-0

Η Βέρντερ πέτυχε την πρώτη νίκη στη σεζόν με το εμφατικό 4-0 επί του Αννόβερου, για να βγει από την τελευταία δυάδα.

Μεγάλη βραδιά για την Βέρντερ, που υποδέχθηκε το Αννόβερο στην Βρέμη και έφτασε στην πρώτη νίκη της σεζόν με το εντυπωσιακό 4-0 στο δεύτερο ματς του Κόχφελντ στον πάγκο. Οι πράσινοι ήταν ανώτεροι από το πρώτο λεπτό και μετά το πρώτο γκολ καταιγιστικοί.

Καθημερινά ειδικά στοιχήματα (21+)!

Ο Μπάρτελς ήταν εκείνος που με υπέροχο τελείωμα ύστερα από ασίστ του MVP Κρούζε έκανε το 1-0 στο 39’ και έλυσε το γόρδιο δεσμό, με τον τελευταίο να αναλαμβάνει δράση στην επανάληψη. Στο 55’ έκανε το 2-0, στο 59’ το 3-0, ενώ στο 78’ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 4-0!