Στουτγκάρδη - Φράιμπουργκ 3-0

Η Στουτγκάρδη επιβλήθηκε 3-0 της Φράιμπουργκ συνεχίζοντας την καλή συγκομιδή εντός και παραμένει... χαλαρή σχεδόν στα μισά της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Χάνες Βολφ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα στο γκολ μακριά από την έδρα τους και ειδικά από τη στιμή που έμειναν με δέκα παίκτες, έγινε το απόλυτο αφεντικό. Ο Σογιουντσού είδε κόκκινη στο 12΄για την Φράιμπουργκ ύστερα από χρήση VAR και στη συνέχεια οι Σουηβοί δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Ο Γκίντσεκ άνοιξε το σκορ στο 38' και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Πάβαρντ έδωσε καθαρό προβάδισμα νίκης (2-0). Το τελικό 3-0 υπέρ της Στουτγκάρδης, που έχει πλέον 4 νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε ματς εντός έδρας, διαμόρφωσε στο 82' ο Τερόντε. Στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού βρίσκεται η Φράιμπουργκ, που έμεινε για 4ο σερί εκτός έδρας ματς χωρίς γκολ.

Sportingbet.gr. To παιχνίδι αποκτά άλλο επίπεδο. Ηρθε το νέο Site (21+)!