Πρώτο διπλό για Σεντ Ετιέν

Η Σεντ Ετιέν επιβλήθηκε με 2-0 της Καέν και έφτασε στην πρώτη της νίκη εκτός έδρας στην Ligue 1.

Τα προβλήματα για την Σεντ Ετιέν εκτός έδρας ήταν τεράστια. Οι στεφανουά, όμως, τα ξεπεράσαν και έφυγαν με νίκη 2-0 από την Καέν, για να βρεθούν μία ανάσα από την 4άδα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, όμως στο πρώτο μέρος βρήκαν απέναντί τους τον Βερκούτρ, που ήταν σταθερός και κράτησε το 0-0 μέχρι το ημίχρονο. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, όμως, ο Σεβέ έκανε το 0-1 και άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη των φιλοξενούμενων. Τα πάντα τελείωσαν στο 59’, όταν μετά αδυναμία των καενέ να απομακρύνουν μετά από κόρνερ ο Βερετού έκανε το 0-2. Στο τέλος, μάλιστα, οι στεφανουά έχασαν και άλλες ευκαιρίες.