Γερμανία - Τσεχία 3-0

Κανένα πρόβλημα για την Γερμανία, που επιλήθηκε με 3-0 της Τσεχίας. Το έσωσε στο τέλος η Σκωτία, μεγάλη νίκη για Σλοβενία, χατ τρικ ο Λεβαντόφσκι.

Απόλυτη κυρίαρχος η Γερμανία, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και επιβλήθηκε με 3-0 της Τσεχίας, για να κάνει το δύο στα δύο. Οι παίκτες του Λεβ μπήκαν δυνατά και έφτασαν στο γκολ μόλις στο 13’, όταν μετά από ασίστ του Οζίλ ο Μίλερ με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0.

Οι Τσέχοι δεν κατάφεραν να καν να απειλήσουν στο πρώτο μέρος, οι Γερμανοί είχαν άλλες 2-3 καλές ευκαιρίες, και το 1-0 έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Τα πάντα τελείωσαν με το ξεκίνημα της επανάληψης, όταν ο Κρόος με πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 2-0, με τον Ντότσκαλ να απειλεί σε δύο περιπτώσεις για την Τσεχία, που δεν άξιζε ούτε το γκολ. Ο Μίλερ στο 65’ έκανε το τελικό 3-0 μετά από γύρισμα του Έκτορ, με τους γηπεδούχους να είναι πολύ ανώτεροι μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Χατ-τρικ ο Λεβαντόφσκι, πρώτη νίκη η Πολωνία
Μετά το 2-2 εκτός έδρας με το Καζακστάν στο πρώτο ματς η Πολωνία είχε ανάγκη τους τρεις βαθμούς και τους πήρε στην έδρα της κόντρα σε μια δυνατή αντίπαλο όπως είναι η Δανία (3-2). Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο ματς καθώς με γκολ στο 20', στο 36' με πέναλτι και το 47' έφερε το παιχνίδι στο 3-0 για να βάλει την Δανία στο ματς ένας... συμπαίκτης του. Ο Καμίλ Γκλικ στο 49' πέτυχε ένα τρομερό αυτογκόλ και στο 69' ο Γιουσούφ Πόουλσεν μείωσε σε 3-2, το οποίο όμως παρέμεινε μέχρι το τέλος. Στα άλλα ματς, η Βόρειος Ιρλανδία επικράτησε 4-0 του Σαν Μαρίνο με δύο γκολ του Λάφερτι (79', 94') και από ένα των Στίβεν Ντέιβις (26') και Τζέιμι Γουόρντ (85') και η Σλοβενία πήρε σημαντική εντός έδρας νίκη κόντρα στην Σλοβακία με 1-0 με γκολ του Κροναβέτερ (74'). Γκέλα για την Σκωτία, η οποία χρειάστηκε να ισοφαρίσει στο 89' με τον ΜακΑρθουρ για να πάρει βαθμός έντός με την Λιθουανία, η οποία είχε προηγηθεί στο 59' με τον Τσέρνιτς (1-1).