Ρεν - Γκινγκάμπ 1-0

Η Ρεν κέρδισε με 1-0 την Γκινγκάμπ στις καθυστερήσεις και έκανε το 4 στα 4 εντός έδρας.

Το κλίμα στην Ρεν δεν ήταν το καλύτερο δυνατό, όμως η έδρα αποδεικνύεται δύναμη για τους «ρενέ», που επιβλήθηκαν με 1-0 της Γκινγκάμπ στις καθυστερήσεις και έκαναν το 4 στα 4 στο σπίτι τους.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν τις καλύτερες στιγμές, όμως το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη η Ρεν κέρδισε πέναλτι στο 64’, ο Ντιαλό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες, όμως ο Γιόνσον νίκησε από την άσπρη βούλα τον Γκροσίτσκι για να κρατήσει το 0-0.

Η Γκινγκάμπ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Κοκό λίγα λεπτά αργότερα και εκεί που όλα έδειχναν ότι θα πάρει τον βαθμό, ήρθε μία στιγμή αδράνειας στην άμυνα, για να κάνει ο 20χρονος Ντιακαμπί το 1-0 μετά από γύρισμα του Πέδρο Ενρίκε από αριστερά.