Γκαμπάλα - Μάιντς 2-3

Δύο ανατροπές είχαμε στο Αζερμπαϊτζάν, με την Μάιντς να φτάνει στη νίκη με 3-2 επί της Γκαμπάλα.

Οι αλλαγές του Μάρτιν Σμιντ έκαναν τη διαφορά στο Αζερμπαϊτζάν, με την Μάιντς να φτάνει στη νίκη με 3-2 επί της Γκαμπάλα. Το ματς ήταν ανοιχτό από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με τον Ρικαρντίνιο στο 24’ και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα στο 41’ με τον Μούτο.

Πολύ γρήγορα στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή, όταν αρχικά ο Γκουρμπάνοβ έκανε το 1-1 στο 57’ και μετά από 5’ ο Ζένιοβ το 2-1! Κόρδοβα και Εζτουνάλι πέρασαν στο ματς για την Μάιντς και άλλαξαν τα πάντα. Ο πρώτος έκανε το 2-2 στο 68’, ο δεύτερος το 2-3 στο 78’, ενώ ο Κολομβιανός είχε και δοκάρι στιγμές αργότερα, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος για την πρώτη νίκη των Γερμανών.