Μαρσέιγ - Ναντ 2-1

Δεύτερη νίκη για την Μαρσέιγ, που έκανε την ανατροπή και επιβλήθηκε πολύ δύσκολα με 2-1 της Ναντ.

Η Μαρσέιγ βρέθηκε με το καλησπέρα πίσω στο σκορ, όμως έκανε την ανατροπή και έφτασε στη δεύτερή της νίκη στη σεζόν. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τη Ναντ, που προηγήθηκε με την πρώτη της ευκαιρία.

Μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Στεπίνσκι ο Σάλα από κοντά έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι συνήλθαν γρήγορα από το σοκ, βγήκαν στην επίθεση, έχασαν τεράστιες ευκαιρίες και έφτασαν στην ισοφάριση με πολύ ωραίο σουτ του Ενζί εκτός περιοχής στο 22’. Το ματς άνοιξε, ο ρυθμός ήταν καλός, όμως το 1-1 έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης οι Μασσαλοί κέρδισαν πέναλτι, όταν στο 52’ ο Κουατένγκ στην πρώτη του εμφάνιση στην Ligue 1 ανέτρεψε τον Γκομίς και ο Γάλλος επιθετικός έκανε το 2-1 από την άσπρη βούλα. Τα καναρίνια δεν τα παράτησαν, ο ρυθμός άνοιξε και χάθηκαν μεγάλες ευκαιρίες εκατέρωθεν με κορυφαία το δοκάρι του Ζιλέ στο 79’, για να μείνει το 2-1 μέχρι το τέλος.