Άουγκσμπουργκ - Μάιντς 1-3

Πρώτη νίκη για την Μάιντς, που απέδρασε με νίκη 3-1 από το Άουγκσμπουργκ. Ξανά γκολ ο Σταφυλίδης.

Η Μάιντς κατάφερε να φτάσει στην πρώτη νίκη της σεζόν. Η ομάδα του Σμιντ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια και επιβλήθηκε με 3-1 εκτός έδρας της Άουγκσμπουργκ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, με τον Κόρδοβα να φτάνει στο γκολ μόλις στο 7’ για το 0-1 με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μάλι και τους φιλοξενούμενους να έχουν τον έλεγχο να μην απειλούνται.

Οι Βαυαροί ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Σταφυλίδη στο 73’. Η απάντηση, όμως, ήταν άμεση, με τον Μάλι να κάνει με κεφαλιά το 1-2 στο 75’ και τον Μούτο να τελειώνει τα πάντα από κοντά στο 81’ για το τελικό 1-3. Η Μάιντς τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ροδρίγκεθ στις καθυστερήσεις.