Καέν - Παρί Σεν Ζερμέν 0-6

Ο Καβάνι πέτυχε 4 γκολ σε ένα ημίχρονο, η Παρί 6 και η Καέν πλήρωσε τα σπασμένα.

Το 1-1 με την Άρσεναλ και κυρίως η εμφάνιση του Καβάνι προβλημάτισαν πολύ τους Παριζιάνους. Τελικά, λίγες ημέρες αργότερα ξέσπασαν στην Καέν, με τον Ουρουγουανό να πετυχαίνει 4 γκολ σε ένα ημίχρονο και να παίρνει ένεση ψυχολογίας.

Το ματς δεν επιδέχεται κριτικής, με τους Παριζιάνους να κάνουν το 0-1 στο 12’, όταν μετά από γύρισμα του Μάξουελ ο Καβάνι στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 23’ ο επιθετικός της Παρί έκανε το 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 38’ με πλασέ στο πρώτο δοκάρι ολοκλήρωσε το χατ τρικ! Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καβάνι βρήκε και πάλι δίχτυα για το 0-4 και ο Έμερι αποφάσισε να τον προφυλάξει, βάζοντας τον Χεσέ στη θέση του με το ξεκίνημα της επανάληψης.

Το δεύτερο μέρος ήταν, φυσικά, τυπική διαδικασία, με τους καενέ να ψάχνουν το γκολ της τιμής, αλλά τους Παριζιάνους να σκοράρουν. Στο 67’ ο Λούκας με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-5, ενώ το τελικό 0-6 έκανε ο Ογκουστέν στο 78’.