Κολωνία - Φράιμπουργκ 3-0

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Κολωνία, που καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο και έφτασε στη νίκη με 3-0 επί της Φράιμπουργκ.

Η Κολωνία επιβεβαίωσε πόσο καλά έχει ξεκινήσει τη σεζόν, καθώς με εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, έφτασε στη νίκη με 3-0 επί της Φράιμπουργκ. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο από το ξεκίνημα και μέσα σε 2’ τελείωσε τα πάντα.

Στο 29’ μετά από κόρνερ του Ρίσε ο Μοντέστ έκανε με κεφαλιά το 1-0, ενώ στο 31’ ο Μπίτενκουρτ μετά από ασίστ πάρε-βάλε του Οσάκο το 2-0 από κοντά. Το πάρτι των τράγων ολοκληρώθηκε στο 43’, όταν μετά από πλάγιο του Σόρενσεν ο Μοντέστ ξανά με κεφαλιά έκανε το 3-0. Οι παίκτες του Στέγκερ έδωσαν χώρο στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν, είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.