Επιστροφή στις νίκες για Σταντάρ!

Ντεμπούτο με το δεξί για τον Γιάνκοβιτς στον πάγκο της Σταντάρ Λιέγης, αφού η αντίπαλος του Παναθηναϊκού επικράτησε 2-0 της Γκενκ

Η Σταντάρ άλλαξε προπονητή και ο Γιάνκοβιτς μπήκε με το δεξί! Η αντίπαλος του Παναθαηναϊκού επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γκενκ παρουσιάζοντας πολύ καλό πρόσωπο. Η ομάδα της Λιέγης είχε θετικά διαστήματα και μάλιστα σκόρερ ήταν τα δυο νέα αποκτήματά της, Μπελφοντίλ, Σα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και μόλις στο 11' ο Αλγερινός φορ με κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Οι Κόκκινοι ήταν κυρίαρχοι και μάλιστα είχαν δυο πολύ καλές ευκαιρίες να πετύχουν και δεύτερο τέρμα στο α' μέρος, ωστόσο Ντομπέ και Ραμά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, ενώ με την είσοδο του Ορλάντο Σο έγινε πιο επικίνδυνη. Ετσι, στις καθυστερήσεις ο Πορτογάλος κατάφερε να διαμορφώσει το 2-0. Ο Καρέλης δεν αγωνίστηκε στην αναμέτρηση.