Βέρντερ Βρέμης - Άουγκσμπουργκ 1-2

Με άπιαστο φάουλ του Σταφυλίδη η Άουγκσμπουργκ έκανε την ανατροπή και επιβλήθηκε με 2-1 της Βέρντερ.

Πρώτη νίκη για την Άουγκσμπουργκ με ανατροπή και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σταφυλίδη, που με άπιαστο φάουλ στο 73’ έκανε το 1-2. Οι Βαυαροί έπαιξαν σωστά τακτικά και ήταν σε θέση να κόβουν εύκολα τον ρυθμό της Βέρντερ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, όμως στο τέλος του ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους. Ο Χίντερεγκερ έκανε πέναλτι στον Γιουνούζοβιτς και ο Γιόχανσον έκανε το 1-0 στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη και στο 52’ ο Γκούβελεβ έκανε το 1-1. Οι βαυαροί άρχισαν να παίζουν με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, ήταν καλύτεροι και στο 73΄ολοκλήρωσαν την ανατροπή με το υπέροχο φάουλ του Σταφυλίδη. Αν κάποιος, μάλιστα, άξιζε και άλλο γκολ μέχρι το τέλος ήταν η Άουγκσμπουργκ, που έφτασε δίκαια στη νίκη.