Ναντ - Μετζ 0-3

Με χατ τρικ του Ερντίνγκ η Μετζ πήρε μεγάλη νίκη με 3-0 επί της Ναντ εκτός έδρας.

Ο Ερντίνγκ αποδεικνύεται από τις καλύτερες μεταγραφές στην Ligue 1, καθώς με δικό του χατ τρικ, το πρώτο του στην Γαλλία, η Μετζ πήρε μεγάλη νίκη επί της Ναντ στο «Μποζουάρ». Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, όμως το γκολ του Ζιλέ στο 7’ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη ευτύχισαν να προηγηθούν με την πρώτη τους ευκαιρία, όταν στο 18’ ο Ερντίνγκ έκανε το 0-1. Τα καναρίνια είχαν την κατοχή στη συνέχεια, όμως χωρίς αποτέλεσμα. Και από τη στιγμή που δεν μπορούσαν να απειλήσουν, δέχθηκαν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του ημίχρονο και πάλι με τον Ερντίνγκ. Ο τελευταίος ολοκλήρωσε το χατ τρικ με πέναλτι στο 78’ για το τελικό 0-3.