ΑΠΟΕΛΑΡΑ με Γιαννιώτα! (vid)

Στο 90' ο ΑΠΟΕΛ έμενε εκτός Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά πέτυχε τρία γκολ στις καθυστερήσεις (3-0) κι έριξε στο καναβάτσο τη Ρόζενμποργκ! Σούπερ ο Γιαννιώτας με γκολ, ασίστ.

Απίθανα πράγματα στο ΓΣΠ!!! Ο ΑΠΟΕΛ στο... 90' έμενε εκτός διοργάνωσης με το 0-0, ωστόσο το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τους Κύπριους να πανηγυρίζουν! Τι συνέβη σε οκτώ λεπτά;; Γιαννιώτας γκολ και ασίστ, ενώ ο Ντε Βινσέντι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το 3-0!

«Η ομάδα το πίστεψε. Έβαλε τρία γκολ σε πέντε λεπτά στις καθυστερήσεις» είπε ο Γιαννιώτας μετά το τέλος του ματς, όπου κατάφερε να σφραγίσει μια τρελή- τρελή πρόκριση! Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά και στο 12' έχασε μεγάλη ευκαιρία, αλλά ο Εφραίμ δεν κατάφερε να σκοράρει. Η Ρόζενμποργκ απάντησε, αλλά στο 22' το σουτ του Χέλαντ βρήκε το δοκάρι. Δυνατό ξεκίνημα για τους Κύπριους στην επανάληψη, αλλά στο 51' η σουτάρα του Αλεξάνδρου τράνταξε το δοκάρι. Στο 71' το ΓΣΠ στο πόδι, ωστόσο το γκολ του Σωτηρίου σωστά ακυρώθηκε. Η Ρόζενμποργκ αμυνόταν σωστά και μέχρι το 90' κρατούσε το μηδέν, ωστόσο από τα πόδια του Γιαννιώτας ξεκίνησε το πάρτι! Στο 91' ο Βάντερ σέντραρε παράλληλα από αριστερά και ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού με ιδανικό πλασέ πέτυχε το 1-0. Στο 90+3' από δική του πάσα ο Βάντερ πέτυχε το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ντε Βινσέντι διαμόρφωσε το 3-0.

«Αυτοκτόνησε» η Καραμπάχ
Η Καραμπάχ προηγήθηκε με τον Μουάρεμ στο 29’ και είχε την τύχη στα χέρια της μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα με την Βικτόρια Πλζεν. Οι Αζέροι κυριάρχησαν, όμως έχασαν μία ντουζίνα κλασικές ευκαιρίες και στο τέλος το πλήρωσαν. Σε μία από τις ελάχιστες επισκέψεις των Τσέχων στα καρέ του Σέχιτς, ο Κόπιτς έβγαλε τη σέντρα και ο Κρμέντσικ με κεφαλιά έκανε το 1-1, στέλνοντας την Βικτόρια στα πλέι οφ.

Σούπερ πρόκριση για Ντάνταλκ!

Μια απίθανη πρόκριση για τη Ντάνταλκ, η οποία έριξε στο καναβάτσο τη ΜΠΑΤΕ στη μεγαλύτερη έκπληξη των προκριματικών! Τι και αν στη Λευκορωσία ηττήθηκε με 1-0, η πρωταθλήτρια Ιρλανδίας ήταν εντυπωσιακή, επικράτησε 3-0 και βρέθηκε στα πλέι οφ! Σούπερ ο ΜακΜίλαν, ο οποίος με γκολ στις καθυστερήσεις του α' μέρους και τέρμα στο 60' πέτυχε το 2-0. Η ΜΠΑΤΕ βγήκε μπροστά για το γκολ της... πρόκρισης, αλλά το πλήρωσε, αφού ο Μπένσον στο 90' διαμόρφωσε το 3-0!