Η διαιτησία «έδιωξε» τον Αλαφούζο

Οι αποφάσεις του Μιχάλη Κουκουλάκη και των βοηθών του στο παιχνίδι με την ΑΕΚ, οδήγησαν τον Γιάννη Αλαφούζο στην αποχώρηση από το ΟΑΚΑ, κατά την διάρκεια του ημιχρόνου.

Ο Γιάννης Αλαφούζος δεν συνηθίζει να φεύγει από τους αγώνες του Παναθηναϊκού πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή και η κίνησή του να αποχωρήσει από το ΟΑΚΑ, στο ημίχρονο του παιχνιδιού με την ΑΕΚ, εύλογα προκάλεσε εντύπωση...

Ποιος όμως ήταν ο λόγος που ο πρόεδρος του «τριφυλλιού» πήρε αυτή την απόφαση; Η απάντηση κρύβεται στην διαιτησία του Μιχάλη Κουκουλάκη και των βοηθών του (σ.σ και όχι των βοηθών του).

Η κάρτα στον Μάρκους Μπεργκ που έχει ως αποτέλεσμα ο Σουηδός να χάσει το ματς με τον Πανιώνιο (αυτό με τον ΠΑΟΚ θα το έχανε έτσι και αλλιώς, καθώς έπρεπε να ενσωματωθεί στην Εθνική του ομάδα), αλλά και η αποβολή του Λούκας Βιγιαφάνιες, έβγαλαν τον Γιάννη Αλαφούζο από τα ρούχα του.

Σε τέτοιο σημείο μάλιστα που να μην αντέξει άλλο και να φύγει από το Ολυμπιακό Στάδιο, με το σκορ να είναι στο 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.