Φιλικό... εχθρικό προς ΕΠΟ-Πανιώνιο!

Μορφή συλλαλητηρίου διαμαρτυρίας είχε το φιλικό παιχνίδι που έδωσε το μεσημέρι του Σαββάτου, ο ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες κόντρα στην Σέρβικη Ντόντζι Σρεμ!

Για την ιστορία ο «'Άγιαξ» με το γκολ του Τσουκαλά επικράτησε με 1-0 αλλά αυτό είχε την μικρότερη σημασία. Με πανό υβριστικού περιεχομένου κι ανάλογα συνθήματα όσοι βρέθηκαν στους Ζωσιμάδες καταφέρθηκαν εναντίον τόσο του Πανιωνίου όσο και της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας. Ο λόγος προφανής. Η άδεια που πήραν τελικά οι Νεοσμυρνιώτες μετά από την απόφαση της Δευτεροβάθμιας Επιτροπής της ΕΠΟ, στερεί στους Ηπειρώτες την προοπτική της παρουσίας τους στο Europa League! Aξίζει να σημεωθεί πως ο Γιαννιώτης διαιτητής Μήτσιος, διέκοψε για λίγα λεπτά τον αγώνα λόγω των υβριστικών πανό που στο ημίχρονο με παρέμβαση του Γιώργου Χριστοβασίλη κατέβηκαν!