Μονακό - Μαρσέιγ 2-0

Ο κατήφορος δεν έχει τέλος για την Μαρσέιγ, που ηττήθηκε με 2-1 από την Μονακό. Στη 2η θέση ξανά οι Μονεγάσκοι.

Το βαρέλι δεν έχει πάτο για την Μαρσέιγ. Νέα πολύ κακή εμφάνιση για τους Μασσαλούς, που ηττήθηκαν με 2-1 από την Μονακό και παραμένει κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι Μονεγάσκοι από την άλλη, ανέβηκαν και πάλι στη 2η θέση, που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Champions League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, όμως το 0-0 παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο, με τους Μασσαλούς να μην κάνουν ούτε ευκαιρία. Το 1-0 ήρθε με το ξεκίνημα της επανάληψης, όταν στο 47’ ο Μπερνάρντο Σίλβα με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Μανταντά. Το 2-0 ήρθε στο 75’ με τον Ράτζι και κάπου εκεί τα πάντα τελείωσαν τα πάντα. Το μόνο που κατάφεραν οι Μασσαλοί ήταν να μειώσουν με τον Μπατσουάγι μετά από ασίστ του Φλέτσερ για το τελικό 2-1.