Η Εθνική σε «ακτίνες»

Νίκος Τσιώκος

Η Εθνική κέρδισε 2-1 το Μαυροβούνιο σε φιλικό παιχνίδι και το gazzetta.gr περνάει από... ακτίνες τους διεθνείς.

Ορέστης Καρνέζης: Ήταν θεατής στο πρώτο ημίχρονο, καθώς δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Φέρει ευθύνη στην ισοφάριση του Μαυροβούνιου, ενώ ήταν σταθερός από εκεί και πέρα στις όποιες περιπτώσεις απείλησε το Μαυροβούνιο.

Γιώργος Τζαβέλλας: Καλός στα αμυντικά του καθήκοντα, δεν είχε προβλήματα, ενώ σημείωσε εκπληκτικό γκολ με άψογη απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 54'.

Κώστας Μανωλάς: Έκοψε όποια επιθετική προσπάθεια του Μαυροβούνιου από την πλευρά του στο πρώτο ημίχρονο με καίριες επεμβάσεις. Έχασε, όμως, τον Τομάσεβιτς στη φάση της ισοφάρισης του Μαυροβούνιου. Στο 66' αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο.

Σωκράτης Παπασταθόπουλος: Ο μοναδικός λόγος που συγκέντρωσε πάνω του τα βλέμματα ήταν η αψιμαχία που είχε με τον Μπετσιράι στο πρώτο ημίχρονο.

Βασίλης Τοροσίδης: Δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο στο παιχνίδι, ενώ πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου στο 85'.

Κώστας Σταφυλίδης: Δε βοήθησε όσο θα έπρεπε από την αριστερή πλευρά έχοντας μόνο την ενέργεια στη φάση του 7'. Αντικαταστάθηκε στο 85'.

Πέτρος Μάνταλος: Από τους παίκτες που δε φάνηκαν ιδιαίτερα στο ματς, με ελάχιστες επιθετικές προσπάθειες. Αντικαταστάθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Ανδρέας Σάμαρης: Αρκετά λάθη στο δεύτερο ημίχρονο ανασταλτικά, καθώς έχασε πολλές μπάλες.

Θανάσης Πέτσος: Ο Σκίμπε έκανε την έκπληξη και τον ξεκίνησε βασικό και έδειξε κάποια καλά στοιχεία, ειδικά στα πρώτα 45 λεπτά, ενώ είχε και ένα καλό σουτ στο 14'.

Κώστας Φορτούνης: Ούτε αυτός φάνηκε ιδιαίτερα στο ματς.

Κώστας Μήτρογλου: Είχε τη φάση του 34', ενώ από εκεί και πέρα δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός.

Νίκος Καρέλης: Μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Στην πρώτη του επιθετική προσπάθεια στο 63' μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά για το 2-1.

Μάριος Οικονόμου: Στο 66' μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και ήταν καλός αμυντικά.

Αλέξανδρος Τζιόλης: Πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 85' και δεν μπορεί να κριθεί.

Δημήτρης Σιόβας: Και αυτός μπήκε στο 85', επίσης δεν μπορεί να κριθεί.

Παναγιώτης Ταχτσίδης: Μπήκε στο τελευταίο λεπτό και δεν μπορεί να κριθεί.