Ήταν Τρί-καλα!

Τα Τρίκαλα έδειξαν τον καλό τους εαυτό και καθάρισαν άνετα το παιχνίδι με τον Πανελευσινιακό, επικρατώντας με 3-1. Νίκες για Καλλιθέα και Αναγέννηση Καρδίτσας.

Τρίκαλα - Πανελευσινιακός 3-1

Έκανε το... καθήκον της η ομάδα των Τρικάλων, που δεν αποδείχθηκε φιλόξενη για τον Πανελευσινιακό, του οποίου και επικράτησε εύκολα με 3-0 και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες για άνοδο, μειώνοντας από την Κέρκυρα που παίζει αύριο στους 6 βαθμούς.

Μάλιστα, το έκανε χωρίς να χρειαστεί να να ξοδέψει δυνάμεις, αφού το καθάρισε με το... καλημέρα. Συγκεκριμένα, μόλις στο 9' ο πρώτος σκόρερ του ΑΟΤ, Κουσκουνάς, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στην επόμενη φάση ο Ναβάρο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι που είχαν κατεβάσει ταχύτητα, κατάφεραν να βρουν ακόμα μία φορά δίχτυα, με τον... συνήθη ύποπτο, Κουσκουνά, που στο 56' έκανε το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν με τον Λίτσο, που στο 74' πέτυχε το γκολ της τιμής και έγραψε, έτσι, το τελικό σκορ.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σταύρος Ψιμουλάκης): Χιώτης, Λαμπάκης, Νιάρος (59' Κοντοδήμος), Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Ριζογιάννης, Σερζίνιο, Ναβάρο (46' Χαροντάκης), Κουσκουνάς (68' Δουκάκης), Στεφάνοβιτς, Βρούτσινα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θανάσης Δημόπουλος): Στεργιώτης, Λίτσος, Ανδρίκος, Παληγεώργος, Κακαράς, Δημόπουλος, Ναούμ (68' Στόγιος), Σταματάκης, Βάιτζερ (46' Τσολακίδης), Βασχάιμερ, Κυζιρίδης (59' Πλαβούκος).

Καλλιθέα – Αχαρναϊκός 1-0

Η Καλλιθέα έκανε αυτό που έπρεπε και επικράτησε 1-0 του Αχαρναϊκού εντός έδρας, παραμένοντας κοντά στην τέταρτη θέση.

Οι γηπεδούχοι, ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να βρουν τις ευκαιρίες που έψαχναν για κάποιο γκολ. Έτσι, το 0-0 ήταν επόμενο να βρει τις ομάδες με το τέλος του πρώτου 45λέπτου...

Στην επανάληψη, η Καλλιθέα συνέχισε να είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και κατάφερε να φτάσει και στο γκολ που έψαχνε. Στο 58' ο Μουκτάρης μετά από σέντρα του Γκίνη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ο Αχαρναϊκός δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανένα σημείο στη συνέχεια και η Καλλιθέα έφτασε σε μια άνετη επικράτηση.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λουκάς Καραδήμος): Μιχελής, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μουκτάρης, Τσώνης, Σταύρου (55' Μπέλης), Γκίνη, Τεγούσης, Μασένα, Ντουρμισάι (55' Φράγκος), Σμυρλής (79' Μπούζας)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Τίμος Καβακάς): Μπαμπανιώτης, Μουστάκης, Μαρής (84' Παπατόλιος), Μωϋσιάδης, Κωστόπουλος, Αναστασίου, Όμο, Εμέκα (65' Μπέλης), Παβίσεβιτς, Ταμπάκης (78' Καλογερόπουλος), Ομπράντοβιτς

Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανσερραϊκός 1-0

Μετά από οχτώ αγωνιστικές, ο Πανσερραϊκός γνώρισε την ήττα στην Καρδίτσα. Η Αναγέννηση από την άσπρη βούλα πήρε ένα μεγάλο τρίποντο (1-0) κόντρα σε έναν άκρως φορμαρισμένο αντίπαλο.

Η Αναγέννηση, ήταν ανώτεροι στο πρώτο 45λεπτο και έχασε κάποιες ευκαιρίες με τους Σκαθαρούδη, Καραχάλιο και Υφαντή, πριν έρθει η φάση του γκολ. Συγκεκριμένα, στο 45+1', ο Σκαθαρούδης ανατράπηκε από την Ανδρούτσο και ο Μαυριάς που εκτέλεσε το πέναλτι έκανε το 1-0.

Η ομάδα των Σερρών δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο να απειλήσει ουσιαστικά αν και ανέβασε την απόδοσή της, με αποτέλεσμα να μείνει αυτό το 1-0. Ένα σκορ που κράτησαν σχετικά άνετα οι γηπεδούχοι ισοβαθμώντας με τον Πανσερραϊκό στην 9η θέση.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος (69’ Τζανής), Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Μαυριάς (76’ Πιτταράς), Υφαντής (59’ Ακασού), Τσιλούλης, Μπλέντι, Σκαθαρούδης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάουλο Κάμπος): Ανδρούτσος, Ιωαννίδης, Καρράς (58’ Μπεριάν), Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Σιάκκας, Ρούτσης (58’ Κουκόλης), Ολίσε, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας (74’ Δωματάς), Φουρτάδο.