«Διπλό» οι Σέρρες, στο τέλος η Αναγέννηση

Η Αναγέννηση πήρε στο τέλος τη νίκη κόντρα στην Ελευσίνα (2-0), οι Σέρρες έφυγαν με το «διπλό» από την έδρα της Παναχαϊκής (0-1) και ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε τον ΑΟ Χανιά (1-0).

Σε μια αγωνιστική με ελάχιστα γκολ ο Πανσερραϊκός βρήκε τον τρόπο (έστω και στο 85') να πάρει τη νίκη μέσα στην Παναχαϊκή, η Αναγέννηση επικράτησε δύσκολα με 2-0 της Ελευσίνας και ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε με 1-0 τον ΑΟΧ.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 0-1 (Φουρτάδο 85')

Σ' ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι η Παναχαϊκή δεν εκμεταλλεύτηκε το καλό πρώτο της ημίχρονο με αποτέλεσμα ο Πανσερραϊκός στο δεύτερο ημίχρονο να καταφέρει να πάρει τη νίκη μέσα στη Πάτρα. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Εμίλιο Φουρτάδο.

Ο επιθετικός των Σερρών σκόραρε από κοντά στο 85' και χάρισε τη νίκη στις Σέρρες που απομακρύνεται ακόμα περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού.

Οι συνθέσεις:
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ηλίας Φυντάνης): Στρέζος, Παπανικολάου, Ασίγκμπα, Χούσα, Πινδώνης, Πέδρο, Μουκίδης, Ρόκας, Τρίγκας, Γ. Λαμπρόπουλος, Χαρτσιάς
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάουλο Κάμπος): Ανδρούτσος, Ιωαννίδης, Κιόσε (62' Καρράς), Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Σιάκκας, Τσιμίκας (70' Ανδρέου), Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας, Γιάντσης (84' Ρούσσος), Φουρτάδο

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2-0 (Τσιλούλης 79', Μπιτέλης 93')

Εστω και στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Αναγέννηση κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Ελευσίνας και πήρε τη νίκη με 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα και πριν σκοράρουν είχαν και δύο δοκάρια.

Εν τέλει το ματς το ξεκλείδωσε στο 79' ο Τσιλούλης και το «κλείδωσε» ο Μπιτέλης στο 93' για το τελικό 2-0.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Σάββας, Μπλέντι, Δημόπουλος, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Υφαντής (56' Μπιτέλης), Γκουγκούδης (56' Τσούκαλος), Τζέκος (81' Ακασού), Τσιλούλης, Μαυρίας
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θανάσης Δημόπουλος): Μανιάτης, Παληγεώργος, Ανδρίκος, Κασνέτση, Τσίγκρος, Κακαράς, Κυζιρίδης (67' Δημόπουλος), Βάιτζερ, Γιαννιτσάνης, Πλαβούκος (46' Τσολακίδης), Κωνσταντινίδης (58' Σταματάκος)

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΟ ΧΑΝΙΑ 1-0 (Καπίας 30')

Ενα γκολ από το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στον Αγροτικό Αστέρα κόντρα στα Χανιά. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το καλό πρώτο μέρος που έκαναν και εν τέλει κράτησαν το γκολ του Καπία στο 30' μέχρι το τέλος.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με 10 μιας και αποβλήθηκε ο Δεινόπαπας στο 82' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κώστας Γεωργιάδης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Μακρυδημήτρης, Καπίας, Αμαραντίδης, Σαμουηλίδης, Τσεμπερίδης, Βελλίνης (74' Συμελίδης), Μπιτάνγκ (89' Μπάρμπας), Θεοδωρίδης (67' Τοπούζης), Διαμαντόπουλος

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Γιώργος Λυρώνης): Πρίφτης, Παγώνης, Ιωαννίδης (66' Παλιάτσος), Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Καμινιώτης (77' Σάντερσον), Μ. Νύκταρης (66' Νάκας), Τσούτσης, Χατζηλιάδης, Δεινόπαπας, Γκέσιος