Τότεναμ - Κρίσταλ Πάλας 0-1

Σε ένα εξαιρετικό ματς στο White Hart Lane η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε της Τότεναμ (0-1) και πέρασε στον 6ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

Αν και ο Μαουρίσιο Ποκετίνο χρησιμοποίησε βασικούς για τον αγώνα του FA Cup, η Κρίσταλ Πάλας πήρε σπουδαίο διπλό στην λονδρέζικη κόντρα. Μόλις στο 3' είχαν την πρώτη τους ευκαιρία οι γηπεδούχοι με τον Ντέλε Αλι να πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και τον Καμπάιγ να διώχνει πριν τη γραμμή, με την ομάδα του Αλαν Πάρντιου να απαντά δύο λεπτά αργότερα με τον Αντεμπαγιόρ. Στο 26' το σουτ του Ονομάχ δεν έκανε τη ζημιά για τους Spurs, που τελικά δέχθηκαν το γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν ο Μάρτιν Κέλι νίκησε με τρομερό σουτ του Φορμ (0-1). Στο δεύτερο μέρος η Τότεναμ πάλεψε για την ισοφάριση, είχε καλή στιγμή με τον Ονομάχ, που βγήκε από δεξιά αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη θέση του, όμως δεν μπόρεσε να στείλει ούτε σε επαναληπτικό τον αγώνα.