Ρεμς - Σεντ Ετιέν 1-1

Η Σεντ Ετιέν έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της, καθώς με γκολ του Μαντί στο 89' η Ρεμς απέσπασε ισοπαλία 1-1.

Σημαντικός βαθμός για την Ρεμς, που δεν παράτησε το ματς και ισοφάρισε με τον Μαντί στο 89’, για να πάρει τον βαθμό από την Σεντ Ετιέν. Ο Γκαλτιέ αποφάσισε να παρατάξει την ομάδα του 5 στην άμυνα και αυτό δυσκόλεψε πάρα πολύ τους γηπεδούχους, που είχαν την πρωτοβουλία στο πρώτο μέρος.

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία χάθηκε για την Ρεμς, όταν μετά το φάουλ του Ντιέγκο, ο Σαλ παραλίγο να σκοράρει στη λάθος εστία, ενώ οι στεφανουά ισοφάρισαν τις ευκαιρίες, όταν ο Βέμπερ έβαλε την κόντρα στον Μπαεμπέκ την τελευταία στιγμή, για να μείνει το 0-0 μέχρι το ημίχρονο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ρουφιέ έβγαλε την προσπάθεια του Ντε Πρεβίλ, πριν ο Μπαεμπέκ ανοίξει το σκορ στο 60’ μετά από συνδυασμό με τον Σέντερλουντ. Όλα έδειχναν ότι η Σεντ Ετιέν θα έφευγε με τη νίκη, όμως δεν κατάφερε να αντεπεξέλθει στην πίεση των γηπεδούχων στο τέλος. Ο Κανκάβα έβγαλε τη σέντρα στο 89’, ο Μαντί νίκησε τον Τεοφίλ-Κατρίν στη μονομαχία και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.