Σπόρτινγκ Χιχόν - Χετάφε 1-2

Η Σπόρτινγκ κρατούσε μεγάλη νίκη στα χέρια της μέχρι το 69’ όμως η Χετάφε γύρισε το ματς σε δύο λεπτά και με 1-2 ξέφυγε από τη ζώνη του βύθισε την Χιχόν.

Ο Μιγκέλ Γκερέιρο είχε την πρώτη φάση για τους γηπεδούχους αλλά ο Γκουαΐτα απέκρουσε όμως το σκορ δεν άργησε να ανοίξει. Στο 16’ ο Γκερέιρο γύρισε από αριστερά και ο Σανάμπρια τελείωσε τη φάση από κοντά (1-0). Η Χετάφε είχε την πρώτη της ευκαιρία στο 57’ με τον Σκέποβιτς να ανατρέπεται στην περιοχή αλλά από τη βούλα του πέναλτι ο Πέδρο Λεόν έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Η ιστορία ξεκίνησε να αλλάζει στο 69’ όταν ο Κάλα έμεινε απίστευτα μόνος μετά το φάουλ του Σαράμπια και με πλασέ από κοντά έκανε το 1-1. Δύο λεπτά μετά, ο Σκέποβιτς τελείωσε με το αριστερό τη φάση μέσα από την περιοχή μετά την πάσα του Σαράμπια (1-2).