Συνεχίζει να σκοράρει ο Μαρκόφσκι

Ο Μάρκο Μαρκόφσκι εξακολουθεί να σκοράρει, καθώς πέτυχε αμφότερα τα γκολ στη νίκη με 2-0 στο δίτερμα του Παναιτωλικού με την Κ20. Απόντες οι Παπουτσογιαννόπουλος, Κόρσιενς.

Επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις δεν υπάρχουν άλλες για τον Παναιτωλικό μέσα στο 2015, όμως ο Μάρκο Μαρκόφσκι συνεχίζει να σκοράρει. Ο Σέρβος φορ έχει πετύχει έξι γκολ μέχρι τώρα στη φετινή σεζόν και βρήκε δίχτυα και στο δίτερμα που έγινε με την ομάδα Κ20 την Τετάρτη (30/12).

Αυτό το έπραξε δις για να δώσει τη νίκη με 2-0 στους «μεγάλους» κόντρα στους «μικρούς» του Παναιτωλικού. Τα δύο τέρματα μπήκαν στο 11' και στο 40', αφού ο Μαρκόφσκι έπαιξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπως και οι Κυριακίδης, Μύγας, Κέβιν, Παπάζογλου, Κούσας, Μάκος, Πάουλο, Κάπελ, Βιγιαφάνιες, Ουάρντα.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι Στεφανάκος, Μήλιος, Ρουμπουλάκου, Χαντάκιας, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Κουτρομάνος, Κωνσταντινόπουλος (60' Ζαρκάδας), Βασιλούδης, Ρομέρο, Καμαρά, Βασιλείου.

Έτσι, η προετοιμασία των Αγρινιωτών για το πρώτο ματς του νέου έτους με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο θα συνεχιστεί με προπόνηση το πρωί της παραμονής της Πρωτοχρονιάς στο Emileon, ενώ από τη σημερινή και το δίτερμα απουσίασαν οι Παπουτσογιαννόπουλος, Κόρσιενς, με τον πρώτο να κάνει θεραπεία και τον δεύτερο να ακολουθεί θεραπεία και ατομικό.