Premier League Σκωτίας: Χαρτς - Σέλτικ 2-2

Έτοιμη να πανηγυρίσει το διπλό στην έδρα της Χαρτς ήταν η Σέλτικ, όμως οι γηπεδούχοι «έκλεψαν» το βαθμό στο 92’ και κράτησαν το βαθμό της ισοπαλίας.

Παρότι προηγήθηκε δυο φορές, οι «Κέλτες» δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την ισοπαλία της Αμπερντίν με την Ίνβερνες και να ξεφύγουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «καθολικοί» άνοιξαν το σκορ στο 42' με ωραίο πλασέ του Μπίτον, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Νίκολσον. Η Σέλτικ προηγήθηκε ξανά με πολύ ωραίο σουτ του Ρόγκιτς στο 70’, όμως και πάλι οι «καρδιές» δεν το έβαλαν κάτω και με τον Σόου να σουτάρει από μακριά και να πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ στις καθυστερήσεις ισοφάρισαν σε 2-2 και έκλεψαν έναν πολύτιμο βαθμό απ’ τη σοκαρισμένη Σέλτικ.

Έτσι, οι «καθολικοί» παραμένουν πρώτοι (43β.), με μικρή όμως διαφορά κι έναν αγώνα λιγότερο απ’ τη δεύτερη Αμπερντίν (42β.), ενώ η Χάρτς έμεινε 10 βαθμούς πίσω (33) και στην τρίτη θέση.