Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα 3-0 (vid)

Εύκολη επικράτηση με 3-0 του Απόλλωνα Σμύρνης επί της Καλλιθέα, με την ομάδα της Ριζούπολης να φτάνει τις 6 σερί νίκες και να πιάνει κορυφή!

Ο Απόλλωνας Σμύρνης πάτησε κορυφή και συνεχίζει να πηγαίνει από νίκη σε νίκη! Η ομάδα του Μπάμπη Τενέ, επικράτησε και της Καλλιθέας άνετα με 3-0 και έπιασε την Λάρισα στην πρώτη θεση.

Παράσταση για έναν, έκανε το παιχνίδι με την Καλλιθέα ο Απόλλωνας Σμύρνης. Η ομάδα της Ριζούπολης, αφού προηγήθηκε στο 21' με πέναλτι του Τζιώρα, σε μια φάση όπου ο Παρπέξ κέρδισε την ποινή, μια λάθος απόφαση του διαιτητή και μετά το δοκάρι της Καλλιθέας στο 26'΄με τον Σταύρου, κατάφερε να κάνει και το 2-0 πριν το ημίχρονο. Συγκεκριμένα, στο 36', με νέο πέναλτι ο Βάντερσον που το κέρδισε, έκανε και το 2-0 δίνοντας άλλον αέρα στην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας βγήκε με σκοπό να... κλειδώσει τη νίκη του και στο 54' τα κατάφερε. Ο Βάντερσον αφού τα έκανε όλα, πέρασε στον Τζιώρα και αυτός με σουτ διαμόρφωσε το 3-0. Ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με την Καλλιθέα να παίρνει χώρο στο γήπεδο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μπάμπης Τεννές): Ταΐρης, Πάνος (66' Ψιάνος), Βαλεριάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Φατιόν, Βάντερσον, Παρπέξ, Τζιώρας, Κονέ (59' Λαγός), Φαρινόλα (80' Συμελίδης).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λουκάς Καραδήμος): Κατσούλης, Λεβέντης, Σταύρου, Μουκτάρης, Πίκολο, Ρουσάκης (46' Κατσικογιάννης), Τεγούσης, Μπέλης (72' Φαρία), Προκς, Φράγκος (57' Μπούζας), Αρναρέλλης

Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα 3-0 Στιγμιότυπα Football League 12η Αγ. {12/12/2015}