Ντάρμσταν - Κολωνία 0-0

Ντάρμσταντ και Κολωνία συνέχισαν τις... άσ«Χ»ημες εμφανίσεις, έμειναν στο μηδέν και προβλημάτισαν με την εικόνα τους!

Μόλις μια ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία ματς είχε η Ντάρμσταντ, μόλις μια νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα είχε η Κολωνία, όμως οι... χαμηλές πτήσεις συνεχίστηκαν και στο μεταξύ τους ραντεβού. Ντάρμσταντ και Κολωνία αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 σε ματς που θα... ξεχαστεί γρήγορα! Το πρώτο ημίχρονο είχε ρυθμό, με τις δυο φάσεις να κάνουν φάσεις. Μόλις στο 9' ο Βάγκνερ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ κατέληξε άουτ. Η Κολωνία απάντησε και είχε δυο καλές φάσεις να σκοράρει. Στο 15' ο Μπίτενκουρτ βρέθηκε μόνος του, όμως από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 23' οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμα μια καλή φάση στο 24', αλλά η σουτάρα του Λέμαν κατέληξε μόλις άουτ. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, η Ντάρμσταντ το πάλεψε, αλλά δεν είχε τις λύσεις για να κάνει το κάτι παραπάνω. Κακό ματς στην επανάληψη, η Κολωνία κρατούσε εύκολα το μηδέν, είχε το πάνω χέρι και στο 61' ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Γιόγιτς! Βέβαια, δεν κατάφερε στη συνέχεια να γίνει απειλητική, όπως άλλωστε και η Ντάρμσταντ