Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ

Αποτέλεσμα για να «καθαρίσει» ψάχνει απόψε η Λίβερπουλ απέναντι στη Μπορντό στο «Άνφιλντ» για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Αποφυγή των μπελάδων θέλει η Τότεναμ, Σέλτικ και Άγιαξ εξαντλούν τις πιθανότητες με τη μεταξύ τους μάχη, καθόλου ήρεμη η Φιορεντίνα, ανοιχτός ο 8ος όμιλος. 

Μετά το «διπλό» στο Καζάν και την πρώτη ευρωπαϊκή νίκη για φέτος, η Λίβερπουλ, με τον Γιούργκεν Κλοπ να επενδύει και στην πορεία της ομάδας στο Γιουρόπα Λιγκ, θέλει απόψε να «καθαρίσει» με θετικό αποτέλεσμα απέναντι στη Μπορντό, την οποία αντιμετωπίζουν οι «κόκκινοι» στο «Άνφιλντ».

Η, δε, Τότεναμ, έχει μπλεχτεί αρκετά στο δικό της γκρουπ και φιλοξενείται από την Καραμπάκ, με τα «σπιρούνια» ν' απειλούνται άμεσα από τη Μονακό που κοντράρεται με την Άντερλεχτ! 

Όσο άσχημα κι αν έχουν εμφανιστεί μέχρι στιγμής οι Σέλτικ και Άγιαξ, αναμετρώνται μεταξύ τους απόψε και με νίκη θα καταφέρουν – εφόσον η Μόλντε επιρατήσει της Φενέρμπαχτσε – να διατηρήσουν ελπίδες πρόκρισης, όπως επίσης και η Φιορεντίνα έχει βρεθεί τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Βασιλεία στον 9ο όμιλο και αντιμετωπίζει τη Μπελενένσες με στόχο να μη χάσει το αβαντάζ...

Αναλυτικά:

1ος Ομιλος 

Μόλντε-Φενέρμπαχτσε (22:05) 
Σέλτικ - Άγιαξ (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Μόλντε 10 (9-4) 
2. Φενερμπαχτσέ 5 (4-5) 
3. Αγιαξ 3 (3-4) 
4. Σέλτικ 2 (6-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Φενέρμπαχτσε-Σέλτικ (20:00) 
Άγιαξ-Μόλντε (20:00) 

2ος Ομιλος 

Ρούμπιν-Σιόν (18:00) 
Λίβερπουλ-Μπορντό (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Σιόν 8 (5-3) 
2. Λίβερπουλ 6 (4-3) 
3. Μπορντό 3 (2-3) 
4. Ρουμπίν Καζάν 2 (2-4) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Μπορντό-Ρούμπιν (20:00) 
Σιόν-Λίβερπουλ (20:00) 

3ος Ομιλος 

Κράσνονταρ-Ντόρτμουντ (19:00) 
ΠΑΟΚ-Καμπάλα (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Ντόρτμουντ 10 (10-3) 
2. Κρασνοντάρ 7 (5-4) 
3. ΠΑΟΚ 3 (2-3) 
4. Γκαμπάλα 1 (2-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Καμπάλα-Κράσνονταρ (20:00) 
Ντόρτμουντ-ΠΑΟΚ (20:00) 

4ος Ομιλος 

Λέγκια-Μίντιλαντ (22:05) 
Κλαμπ Μπριζ-Νάπολι (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Νάπολι 12 (16-1) 
2. Μίντιλαντ 6 (5-10) 
3. Κλαμπ Μπριζ 4 (3-9) 
4. Λέγκια Βαρσοβίας 1 (1-5) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Μίντιλαντ-Κλαμπ Μπριζ (20:00) 
Νάπολι-Λέγκια (20:00) 

5ος Ομιλος 

Ντιναμό Μινσκ-Πλζεν (18:00) 
Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιέννης (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Ραπίντ Βιέννης 12 (8-4) 
2. Βιγιαρεάλ 9 (8-3) 
3. Βικτόρια Πλζεν 3 (5-6) 
4. Ντιναμό Μινσκ 0 (1-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Ραπίντ Βιέννης-Ντιναμό Μινσκ (20:00) 
Πλζεν-Βιγιαρεάλ (20:00) 

6ος Ομιλος 

Μπράγκα-Λίμπερετς (22:05) 
Μαρσέιγ-Χρόνινχεν (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Μπράγκα 9 (5-3) 
2. Λίμπερετς 7 (3-2) 
3. Μαρσέιγ 6 (6-4) 
4. Χρόνινγχεν 1 (1-6) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Λίμπερετς-Μαρσέιγ (20:00) 
Χρόνινχεν-Μπράγκα (20:00) 

7ος Ομιλος 

Λάτσιο-Ντνίπρο (20:00) 
Ρόζενμποργκ-Σεντ Ετιέν (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Λάτσιο 10 (9-4) 
2. Σεντ Ετιέν 7 (8-5) 
3. Ντνιεπρ 4 (2-5) 
4. Ρόζενμποργκ 1 (3-8) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Ντνίπρο-Ρόζενμποργκ (22:05) 
Λάτσιο-Σεντ Ετιέν (22:05) 

8ος Ομιλος 

Λοκομοτίβ Μ.-Σπόρτινγκ (20:00) 
Μπεσίκτας-Σκεντέρμπεου (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Λοκομοτίβ Μόσχας 8 (7-3) 
2. Μπεσίκτας 6 (4-3) 
3. Σπόρτινγκ Λ. 4 (7-8) 
4. Σκέντερμπεου 3 (4-8) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Σπόρτινγκ-Μπεσίκτας (22:05) 
Σκεντέρμπεου-Λοκομοτίβ Μ. (22:05) 

9ος Όμιλος 

Βασιλεία-Φιορεντίνα (20:00) 
Μπελενένσες-Λεχ (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Βασιλεία 9 (7-3) 
2. Φιορεντίνα 6 (8-4) 
3. Λεχ Πόζναν 4 (2-5) 
4. Μπελενένσες 4 (2-7) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Φιορεντίνα-Μπελενένσες (22:05) 
Λεχ-Βασιλεία (22:05) 

10ος Όμιλος 

Μονακό-Άντερλεχτ (20:00) 
Καραμπάγκ-Τότεναμ (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Τότεναμ 7 (7-5) 
2. Μονακό 6 (4-3) 
3. Καραμπάχ 4 (3-5) 
4. Αντερλεχτ 4 (4-5) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Άντερλεχτ-Καραμπάγκ (22:05) 
Τότεναμ-Μονακό (22:05) 

11ος Όμιλος 

Σάλκε-ΑΠΟΕΛ (20:00) 
Σπάρτα Πρ.-Αστέρας Τρ. (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Σάλκε 8 (10-3) 
2. Σπάρτα Πράγας 6 (6-4) 
3. Αστέρας Τρίπολης 4 (4-7) 
4. ΑΠΟΕΛ 3 (2-8) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

ΑΠΟΕΛ-Σπάρτα Πρ. (22:05) 
Αστέρας Τρ.-Σάλκε (22:05) 

12ος Όμιλος 

Άλκμααρ-Παρτίζαν (20:00) 
Άουγκσμπουργκ-Μπιλμπάο (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Μπιλμπάο 9 (11-4) 
2. Παρτιζάν Βελιγραδίου 6 (7-10) 
3. Αουγκσμπουργκ 6 (7-7) 
4. ΑΖ Αλκμάαρ 3 (5-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Παρτίζαν-Άουγκσμπουργκ (22:05) 
Μπιλμπάο-Άλκμααρ (22:05)

Best of internet